1. YAZARLAR

  2. Cevat NAS

  3. Beka yanıltmacası!
Cevat NAS

Cevat NAS

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Beka yanıltmacası!

A+A-

48 Yıl verdiğim Milli Mücadeleden asla pişman değilim. Ancak bizi, Türk milliyetçilerini ''Eşref-i Mahlukat'' saymayanların şemsiyesi altına girmeyi, onlara uşak olmayı Ülkücü yüreğime sıkılan bir kurşun olarak sayıyorum... Bu ülkede şu an ''beka'' sorunu madem ki var, neden Suriye Savaşı'na dahil olduk? Neden Suriyeliler'i bakıp, besleyip üremelerini sağlıyorsunuz?

Madem Libya'ya da gidiyoruz, o halde sizlerin ortaya attığınız ''beka'' sorunu bir yanıltma ve kandırmacadan ibaret değil midir?

Ortak, dünya liderliğine soyunmuştu bir ara, BOP Müslümanları katlede ede ilerlemeye de devam ediyor! Eş Başkanımız ne yapıyor bu hususta, anlayamıyoruz!

Bu esip gürlemeler ne oldu da birden bire ses soluk kesildi? 'Beka' sorunu Kurtuluş Savaşı zamanından daha kötü mü idi ki, Süleyman Şah Türbesi'ni dahi PKK'lıların gözetiminde ve yardımları ile yerinden taşımak zorunda kalındı. Bu utanç verici bir siyasi beceriksizlik halkası değil mi idi! O en kötü zamanda dahi askerimizin başında nöbet beklediği Süleyman Şah Türbesi'nin oradan taşınması ne hazin bir durumdu! Açıkça söylemek gerekse, 'beka' sorunundan ziyade bugün ülkemizde 'zeka' sorunu ve koltuk sevdası sorunu var desek daha doğru olmaz mı?

Bu meyanda tekrar etmek lazım ki, asıl bu ülkeyi yönetmede liyakat sahibi olmayanların işgali asıl 'beka' sorunudur... Bu topraklarda her zaman 'beka' sorunu vardır ve de olmaya devam edecektir! Çünkü çadırlarımız yol üstüne ve akreplerin göz diktiği güzergaha kurulmuştur. Ancak en zor zamanlarda dahi Türk ordusu kötü giden kaderi değiştirmesini de bilmiştir. Biz Türk Milletiyiz ve de Elhamdülillah Müslümanız, bunu unutmamak lazımdır!

Ancak bu 'beka' sorunu hemen bir günde mi aklınıza geldi de gidip sizi, bu hareketin erlerini hayvan olarak niteleyenlere ve hatta geçmişten beri Müslüman dahi saymayanlara göbekten bağlanıp, yarım asır şanlı mücadele veren hareketin parçalanmasına sebebiyet verdiniz, vermeye de hala devam ediyorsunuz!

Bunca şehidi, gazisi olan o koca yürekli insanların günahı, çekilen çilelerin ecri, ağlayan, sızlayan yüreklerin iniltileri ve göz yaşları sizleri hiç mi rahatsız etmiyor? Hani nerede, bu camiaya hizmet? Hareketin işsiz, sahipsiz onca ferdi sokaklarda sıkıntı ve ümitsizce boş geziyor. Bazı uyanık, davayı şahsi çıkarları için kullananlardan başka kime bir fayda sağlanılıyor? Bunca genç sokaklarda, kimisi üniversite dahi bitirmiş, kimisi okuyamamış, iş bulamamış, mağdur olan bu insanlara ve ailelerine yazık değil mi?

Tanrım Türkü korusun ve yüceltsin! Amin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum