1. YAZARLAR

  2. Yalçın ERDEBİL

  3. Artistlik size daha çok yakışıyor!
Yalçın ERDEBİL

Yalçın ERDEBİL

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Artistlik size daha çok yakışıyor!

A+A-

 

 

 

 

ABD Başkanı Donald Trump, Türk heyetine hitap ederken 'Şu ekibe bakın! Bunlarla anlaşmak çok kolay! Hiçbir Hollywood setinde böyle bir ekip kuramazsınız' diye dalga geçti. Bizimkilerden kimse akıl edipte, 'Estahfurullah sayın başkan artistlik size daha çok yakışıyor, biz kim, artistlik kim?' diye tepki vermedi. Ya da akıl ettiler de cesaret edemediler. Onlar ne yaptılar? Güldüler! Sırıttılar'!

Bu dalga geçmeyi AKP medyası görmezlikten geldi. Hatta bu sözleri iltifatmış gibi göstermeye çalıştılar. Bizde böyle politikacılar ile böyle medya olduğu sürece, Trump daha çok dalga geçer.

Ah! orada Atatürk olacaktı ki, Trump alacaktı ağzının payını...

***

Bülent Arınç, maaşlarının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarılmasına ilişkin tepkiler üzerine 'Edepsizler, sizi ne ilgilendirir' cevabını verdi.Sayın Arınç sizin aldığınız para vatandaşı bal gibi de ilgilendirir. Çünkü o para vatandaşın ödediği vergilerden size ödeniyor. Vatandaş vergisinin nereye gittiğini takip eder ve gerektiğinde de hesabını sorar...

Ortada bir terbiyesizlik olduğu kesin ama kimin yaptığı okuyucularımın yorumlarına kalsın...

Sayın Arınç Tayyip Erdoğan'ın yanında yer almasıyla ilgili olarak ta 'Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami görevimdir.' dedi. İnsani göreviyle ilgili yorum yapmaya hakkım olmadığını düşünüyorum! Ancak İslami görevinin ne anlama geldiğini anlamadım. Yeni yeni İslami görevler icat etmenin gereği olmadığı kanaatindeyim. Ne zamandan beri bir siyasetçinin yanında yer almak İslami bir görev oldu? Yapma sayın Arınç, bizim anladığımız İslamda böyle bir görev yok. Yeter artık bırakın dinle oynamayı, yeter..

***

Ahmet Davutoğlu AKP ve genel başkanıyla ilgili çok şeyler söyledi. Üç yıldır sustuğundan bahsetti. Sayın Davutoğlu Üç yıldır neden sustunuz? Görevden alındığınızda neden ses çıkarmadınız? Şimdi ne değişti de konuşmaya başladınız? Önce bu sorulara inandırıcı cevaplar bulmanız lazım. Aksi halde size herhangi bir getirisi olmaz.

Ali Babacan yeni parti hazırlığındaymış. Aynı AKP'nin kuruluş aşamasında Abdullah Gül'ün rahmetli Necmettin Erbakan hocayı ziyaret ettiği gibi, Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmiş ve sayın Gül'ün Erbakan'a söylediklerinin aynısını sayın Erdoğan'a söylemiş. Yani tarih tekerrür etmiş. Ne yaparsın, etme bulma dünyası! Peki yeni parti tutar mı? Eh! Biraz oy alır. Belki de parlamanter sisteme dönüş ittifakına destek olabilir. 

Bekleyelim görelim...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.