1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. Akşener, neler yapacağını anlattı
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Akşener, neler yapacağını anlattı

A+A-

Halk TV’nin “Halk Arenası’nın” bu haftaki konuğu, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Sn. Meral Akşener idi.

Uğur Dündar, başarılı bir gazeteci olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sn. Akşener’e, ilk gün ve sonrası 100 günde neler yapacağını sordu. Sn. Akşener’in cevabı gayet netti: “Seçilirsem ertesi gün OHAL’i kaldıracağım KHK ile yönetilmeye son vereceğim. YÖK de tarih olacak”

İlk 100 günde ise: “Halkın malı olan ve stratejik bir önem arz eden Şeker Fabrikalarını, millet adına geri alacağım. Vatanın varlığının temeli olan ve binalarını KUPON arsa olarak kullanmak istedikleri; Kuleli başta olmak üzere askeri lise ve okulları tekrar açacağım. Ordu elemanı ordunun okullarından yetişir.”

“Askeri hastaneler neden kapatıldı? Sivil doktorlarımız o eğitimi almadıkları için bilmezler. Yaralı helikopterden nasıl indirilir, şarapnel parçasının, bedendeki kimyasal yanıkların ve organ hasarlarının tedavisini eğitimini almayan sivil doktorlarımız pek bilmezler. Onun için askeri hastaneleri tekrar açacağım. Buralarda imkân olursa siviller de tedavi edilsin.”

Eğitimi çağdaş ve ülkemizi kalkınmış ülkeler seviyesine ve daha ötesine taşıyacak şekilde yeniden düzenleyeceğim. Buna aynı zaman da mecburuz da. Neden biz üretmeyelim, neden biz yetiştirmeyelim.”

“Türkiye kendi yetiştirdiği tarım ürünleriyle geçinen dünyanın yedi ülkesinden biriydi. Et ve ot ithal eden bir Türkiye’yi bu ayıptan derhal kurtaracağım.”

“EYT ile polislerimizin hak ettiği kadro ve ödeneklerin verilmesini sağlayacağım. Lise ve Üniversite bitirmiş fakat bir türlü iş bulamamış; ailesinin eline bakan gençlerimize iş vereceğim. Verinceye kadar da onlara harçlık vermek devletin borcudur. Sözüm söz. Çünkü ailenin eline bakmanın ne olduğunu çok iyi bilirim. Vatandaşın borçları kademeli olarak silinecek

Köprüler ve yollar, halkın malıdır. Buralardan geçişleri parasız yapacağım.” “Hukuku, bağımsız, emir ve direktif almaktan kurtaracağım. Bağımsız mahkemeler ve direktif almayan yargıç ve savcılarımız; Fetö’ünün hakkından da gelir. Fetö mağdurlarının da hakkını iade ederler.”

“Türkiye, Sn. Erdoğan ve ekibinin itibar kaybetmesi nedeniyle; itibar kaybetmiştir. Ben ey dediğimle ticaret yapmayacağım. Ülkemin yararlarını her şeyin önünde ve üstünde tutacağım. Kaybedilen itibarını yeniden kazandıracağım. Böylece hem içte hem de dışta yatırım olanakları artacak. Güven duyulmayan bir ülkeye yatırım yapılır mı?”

“Muhterem her şeyi biliyor ya! Bütün ekonomi kitaplarını okudu ekonomiden anlıyor ya! 24 Haziran’dan sonra FAİZİ, enflasyonu düşürecekmiş, cari açığı azaltacakmış. Elini tutan mı var? Neden böyle bir özelliğin var da şimdi yapmıyorsun? Çünkü yapacak donanımın yok. Eğer Sn. Erdoğan bu dediklerini yapsın. Onu ben NOBEL’e aday göstereceğim.

“Torpil yok. Soru hırsızlığı yok. Herkesin torpili, elindeki kimlik kartıdır. Yani nüfus cüzdanınız, sizin en geçerli torpilinizdir.”

“Erdoğan her zaman kendi rakiplerini kendisi belirlerdi. Belirlediklerini de bir çerçeveye yerleştirir sonra da istediği gibi yumruklardı. Ama ben onun ezberini bozdum. Benden çok korkuyor. Onun için beni ve İYİ Parti'yi seçimlere sokmamak için her şeyi hazırlamıştı. Ama ben Sn. Kılçdaroğlu’ndan rica ettim. Bize 15 vekil aktardılar. Böylece bu tuzağı bozdum. Kılıçdaroğlu’na teşekkürler ediyorum. YSK hemen; “-'Gerekli yasal formaliteleri tamamladığı için İYİ Parti seçimlere katılacak. İyi parti gurup kurduğu için seçimlere katılacak' dedi. Bunu üzerine Sn. Erdoğan: 'YSK cumartesi kararını verseydi bunlar olmayacaktı' dedi mi? Dedi.”

Kâğıda küreğe bakmadan, sorulan her soruya içtenlikle cevap verdi. Umut vaat etti.

“Kesinlikle ben ikinci tura kalacağım. Kalınca da ben Cumhurbaşkanı olacağım inşallah. Yalnız kanallar bu ara benden fazla Sn. İnceyi göstermekteler. Bana bu boykot niye? Oynanacak oyunu, bu millet görecek. İkinci Tura İnce kalırsa elbette destek veririm. Göreceksiniz Türkiye iyi olacak."

Esen kalınız.                                                                               

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.