1. YAZARLAR

  2. Hakan TANIM

  3. Kadına şiddet...!!!
Hakan TANIM

Hakan TANIM

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadına şiddet...!!!

A+A-

Meral Akşener ismini Türk siyaseti  21.yy'ın en cesur siyasetçisi olarak yazacak. Kendisine atılan o kadar iftiraya rağmen, sözlü, sözsüz, fiili saldırı ve tacize rağmen yılmayan, iktidarın ve siyasetin patronları tarafından kendisine  vaad edilen tüm makam ve mevkiileri elinin tersiyle rededen cesur dava kadını diyerek yazacak. Kaybeden kim olacak? Tabi ki biz....

Bir siyasi lider olsanız da şiddetin özellikle kadına şiddetin nasıl gerçekleştiğini seçim sürecinde hep beraber gördük.Özellikle ulusal basının kendisine adeta bir ambargo uygulayıp göstermiş oldukları şiddet yine şiddetin bir başka türüdür.

Siyasi iktidarın aman koltuk gitmesinde ne olursa olsun,' yapılan her şey mübahtır' mantığından nasibini en çok alan bir liderdir Akşener. Tabi ki  en kötüsü de Akşener'in seçim kampanyalarında söylediklerinin hepsinin şimdi bir bir ortaya çıkmasıdır.

Ülke gündemi üç gündür kadına şiddeti konuşuyor... Çünkü şiddete maruz kalan bir ünlü... Oysa ki ülkemizin her yerinde şu anda bile şiddetin her türlüsüne maruz kalan kadınlar var. Kadın şiddete uğruyor diye sakın bütün erkekler suçlu ilan edilmesin. Çünkü bu bir ayrışmadır ve kötü sonuçlar olarak ortaya çıkar. Huzursuz bir nesil yetişir...

Şimdiye kadar şiddete maruz kalan kadınlar için çeşitli açıklamalar duyduk. İktidar partisi sadece benim başı kapalı kardeşime kimse dokunamaz demişti.

Akşener ise seçim kampanyası boyunca cinsiyetinden dolayı taciz ve iftiraya uğrayan kadınlar o kadar çoğaldı ki bunun için bir şeyler yapmak gerek demişti. Aynı zamanda iktidarın haydi kızlar okula kampanyasını desteklediğini ve beğendiğini söylemişti. Fakat bunlar yeterli değil diyen Akşener iktidara gelirse ayrıştırıcı olmadan kadın sığınma evleri yerine kadına şiddet uygulayan erkekler için rehabilitasyon merkezleri kuracağını vaad etmişti. Tüm bunlardan sonra da 'Şiddet devam ederse hem başı açık hem de başı kapalı kadınıma el kaldıracak o eli kırarım' demişti...

Peki seçimlerde ne olmuştu? Kendisine oy veren kadın seçmeni hesap etmemiz yüzde 100 sonuçlarıyla ortaya çıkarmamız mümkün değil. Ama yakın bir tahminde bulunabiliriz.

24 Haziran  2018 seçimleri: Kullanılan oy: 51.183.729 Geçerli oy: 50.130.419 kişi.

5 milyon oy almış bir parti. Nüfusun yarısına yakını yüzde 49.8 kadın.Bu da demek oluyor en fazla  2.5 milyon kadın bir kadını bu söylemlerinden dolayı desteklemiş. Bu da nüfusun yüzde 50'sinin kadın olduğu göz önüne alınırsa kadınlardan maksimum %4-5 toplam kadın nüfusuna göre de yüzde 2 oranında destek görmüş olması demektir.

Şimdi tekrar gündemimize gelelim. Magazin haberciliğine konu olan her malzeme en fazla bir hafta gündemdeki yerini korur ve diğerleri gibi yok olur gider.

Kendi arasında kendi hakkını aramayan aramak isteyenlere karşıda duyarsız kalanlar da her kötü sonuca katlanmak zorunda kalır.

Bu toplumsal olayın sona erdirilmesinin tek çaresi de kadına yönelik politikası en iyi olan düşünceyi desteklemekle olur. Bu yüzden kadınlar tüm erkekleri aynı kefeye koyamayacakları gibi kendi hemcinslerinin vaad ettiği tüm politikaları desteklemek zorundadır...!!!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.