Bugün 16 Aralık 2017 Cumartesi
 • İstanbul16 °C
 • Ankara4 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  80.549
  %0.65
 • Altın
  155,894
  %-0.46
 • Dolar
  3,8638
  %-0.70
 • Euro
  4,5501
  %-0.72
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dekont iddiaları için ilginç yorum!
29 Kasım 2017 Çarşamba 22:51

Dekont iddiaları için ilginç yorum!

İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, kraliyete bağımlı Man Adası'nda 1 sterlin sermaye ile kurulan şirkete para transferleri yapıldığını gösteren belgeler için, "Bu iddialar dekontlar gösterildiğine göre doğru olduğu anlaşılmaktadır" dedi.

İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Grup Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınlarının İrlanda Denizi'nde, Britanya Adaları'nın coğrafi merkezinde kraliyete bağımlı Man Adası'nda 1 sterlin sermaye ile kurulan şirkete para transferleri yaptığını öne sürerek gösterdiği belgeler için, "Bu iddialar dekontlar gösterildiğine göre doğru olduğu anlaşılmaktadır" yorumunda bulundu.

İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti Başkanlık Divanı'nın bugün Türkiye’nin ivedilikle tedbir alması gereken konuların başında ekonominin geldiğini değerlendirdiğini söyleyen Çıray, "AK Parti hükümetlerinin yanlış ekonomi politikaları artık vatandaşlarımıza zam ve pahalılık olarak yansımaktadır. 2008 dünya ekonomik krizini başarıyla yönetip vatandaşa teğet geçirenler, şimdi vatandaşı unutup krizin kendilerini teğet geçmesini sağlamaya çalışıyorlar. Üretemeyen Türkiye’nin mimarı Sayın Erdoğan’nın maliyesi bugün vergi toplayamaz hale gelmiştir. Türkiye'de vergi toplanamadığı için, Türk ekonomisi üretemez hale geldiği için zamlarla dolaylı vergiler adı altında vatandaşın cebinden toplam vergilerin yüzde 67'si alınmıştır. Bu Anayasa’ya aykırıdır. Hiç kimse AK Parti’nin yanlış iç ve dış politikaları sonucu ortaya çıkan zam ve zulme 'dış kaynaklı komplo' demek başarısızlığa bahanedir. Bugün içine girdiğimiz ekonomik sıkıntıların başlangıcı 2009'dur" dedi.


"SİYASİ BİR FİYASKODUR"

Çıray, ABD'de yargılanan  Rıza Sarraf davası ile ilgili olarak, "Reza Zarrab davası üzerinden yapılan tartışmalar ise yatırımcıların haklı endişelerinin ve ekonomik sorunların üstüne tuz birer ekiyor. Yatırımcılar bu davanın siyasi etkisi olup olmayacağını ve olursa sonuçlarını merak ediyorlar. Yani yatırımcılar, uluslararası bir kaçakçı olduğu İran’da yargılanan ortağının mahkum olması ile ortaya çıkan Rıza Sarraf'ın davasının Türkiye’de nasıl ve neden bir 'millî meseleye' dönüştürülmek istendiğini anlayamıyorlar.  Rıza Sarraf'ın davasının ekonomi ve dış politika açısından önemli bir belirleyici haline getirilmesi siyasi fiyaskodur. "Reza Sarraf davası"nın  Türkiye’nin ekonomisini ve sosyal dengelerini etkiyebilecek bir mahiyete bürünmesinin sorumlusu AK Parti hükümetinin hukuk anlayışıdır. Rıza Sarraf'ın AK Parti iktidarları tarafından geçmişte Türk yargısının önüne getirilmemesi tarihi bir hatadır. İYİ Parti olarak biz, Rıza Sarraf davasının negatif etkilerinin özellikle Bankacılık sistemimiz üzerinden tüm finans dünyamızı derinlemesine etkileyebileceği konusunda AK Parti ekonomi yönetimini uyarmayı yapıcı muhalefet anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz" diye konuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum eklendi.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
 • Esenyurt Belediye Başkanı istifa etti
 • Kahreden haber! 3 çocuk hayatını kaybetti
 • Dr. Gürkan: 'Virüsler antibiyotiklerle öldürülemez'
 • Türk-İş asgari ücret talebini açıkladı
 • Rıza Sarraf soruşturmasında 3 kritik tutuklama!!
ANKET
İkinci Turda Cumhurbaşkanı Kim Olacak. Türk Milleti Karar Veriyor.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ortak Ses | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 571 77 99 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA