1. YAZARLAR

  2. Hakan KINAY

  3. Çoluk çocuk ölüyor Filistin!..
Hakan KINAY

Hakan KINAY

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Çoluk çocuk ölüyor Filistin!..

A+A-

Filistin için istendiği kadar,

Osmanlı'yı arkadan vurdular, Topraklarını parayla sattılar, Zamanında İngiliz'den yana oldular, Teröre karıştılar vs densin.

Bu Ayıp, görünen iç acıtan manzaralar karşısında bile bunu dillendirenlerindir.

15. ve 20. asırların dayanılmaz sürgün ve soykırım acılarını göğüsleyen kadim bir kavmin, koruyucusu Amerika Birleşik devletlerinden dolayı güçlü olduğu bir dönemde,

Elde, avuçta yok fakir, perişanlığın içinde tutunmaya çalışan kimsesiz bir halka yaptığı ise İsrail devletinin utanç verici ayıbıdır.

Atılan taşlara, mermiyle karşılık vermek, çoluk çocuk yüze yakın kişiyi öldürmek, binlercesini yaralamak, sakat bırakmak, katletmek de nedir.

Bu katliamın ciddi bir devlet anlayışıyla hiç bir ilgisi yoktur, ''sınırlarımı korumak hakkımdır'' diyerek kimseyi aldatamaz İsrail.

Bugüne kadar da kendi ayarında bir devletle dövüşmemiştir çocuk katilleri.

Generallerinin göğsüne taktıkları madalyaların beratı, elinde keleş, ayağı plastik terlikli kalabalıklara karşı kazanılan çatışmalardan öteye gidebilir mi şüpheliyim.

Sahip oldukları bir avuç gökyüzünde, ancak renkli uçurtmalar kanatlandıran kız çocuklarının üzerinde F15'lerle uçup,

Hardal bombası atacak kadar gözü dönmüşlük, dünya çapında ancak Holokost veya ‘Shoah' ecinnisi Adolf Hitler'e rahmet okutur.

Zihinsel ihtiyaçlara gerek görmeyen, zevkleri basit duyumsal türden öteye gidemeyen, dininin iyileştiren sargısından çok, karanlığa ve azaba iten döngüsünü kabullenen, erkek egemen Arab toplumlarından açıkçası hiç bir zaman haz etmedim.

Oysa çağlar boyu sanata, bilime ve medeniyete fevkalade katkılarından dolayı, dünyayı çok daha yaşanır kılan Yahudi halkını hep takdir etmişimdir.

Ama bu olgu dahi, vicdanımı ve insanlığımı törpüleyemez.

Adil ve onurlu bir davranıştan, insani değerlerden çok uzak olan bu katliama, En başta İnsanlığını kaybetmemiş Yahudiler karşı çıkmalıdır.

Orantısız güç kullanmak her yerde haksız ve ayıptır , günah elbette adresini bulacaktır!..

Orta çağda Yahudilere reva görülen Pogromlar neyse bu da odur. Acımasız, nefret dolu, kindar ve aşağılık bir insanlık suçudur yaşanan ölümler.

- Türkiye kendine baksın, kırk senedir kürtlerle savaşta, diyenlere de şunu söyleyelim.

Türkiye kimsesiz halklarla, elinde balonuyla gülümseyen çocuklarla değil, terör taşaronu olarak ordulaşmış Pkk ile savaşıyor.

14.792 şehit, karşıdan sapanla atılan taşlardan verilmedi bu topraklarda.

Amerika'nın Kelevrası, şımarık pit bull'u olmayı sürdürdüğü sürece,

Huzuru tadamayacaktır İsrail!..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.